Provozovatel: SPOLEČNĚ, o.p.s. Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno, tel: +420 543 212 870, email: info@seniorpointy.cz

Osvětová činnost – Opava

By 14th Prosinec, 2017 Opava Comments Off

V rámci projektu Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji byl v předvánočním čas kladen důraz kromě vzdělávacích a preventivních akcí také na podporu zdravého stárnutí. Nedílnou součástí je rozvoj a podpora jemné motoriky, na kterou jsou senioři dennodenně odkázáni. Předvánoční čas je jako stvořený pro rukodělné aktivity (pečení cukroví, zdobení perníčků, tvoření věnců atd.) Rukodělné aktivity jsou pro seniory velice důležité pro cvičení jemné motoriky, proto jsme ve spolupráci s dalšími organizacemi a kluby zajistili tuto činnost na některých pobočkách kontaktních míst. Součástí těchto aktivit bylo trénování jemné motoriky, ukázka cviků a prezentace dobrých a špatných návyků, kterých se senioři dopouštějí v každodenním životě (např. nadměrné namáhání pohybového ústrojí, efektivnější využívání dostupných kompenzačních pomůcek atd.).

Další osvětovou činnost tvořily přednášky z oblasti bezpečnosti, cestování nebo dalších vzdělávacích a kulturních aktivit.

Senioři v bezpečí – 5. 12. 2017

Přednáška o bezpečnosti proběhla 5. 12. 2017 a účastnilo se 7 osob, z nichž jedna se odmítla zapsat na prezenční listinu. Cílem přednášky bylo seznámit seniory s riziky v dopravě a ve veřejném prostoru, zejména s ohledem na jejich zdravotní dispozice. Součástí bylo předání reflexních prvků účastníkům besedy.

Vánoční tvořivé dílny

Kreativní dílny proběhly v Opavě 6. 12. 2017. Účastnilo se 5 osob. Smyslem bylo procvičit jemnou motoriku s cílem vytvořit zajímavé dárky na poděkování za spolupráci partnerským organizacím.