Provozovatel: SPOLEČNĚ, o.p.s. Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno, tel: +420 543 212 870, email: info@seniorpointy.cz

Rozšíření provozu Senior Point Ostrava

By 16th Říjen, 2017 Ostrava Comments Off

Po prvním roce fungování dochází k rozšíření provozu kontaktního místa Senior Point. Nově bude otevřeno každý pátek od 8.00 do 16.00. Postupně nabídne také další služby.

Senior Point v Ostravě byl otevřen v roce 2016 za účasti zástupců města, Městské policie Ostrava, partnerských organizací a zástupců seniorů. Na podzim roku 2017 byl provoz rozšířen o další provozní den. Toto rozšíření bylo možné díky projektu „Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji“, který je financován ze státního rozpočtu České republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje. Jak říká ředitel projektu, Ing. Lukáš Vaculík z obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s.: „Vnímáme toto rozšíření provozní doby jako další zkvalitnění služeb nejen občanům Ostravy ale také návštěvníkům, kteří do Ostravy zavítají. Pokud je kontaktní místo otevřeno více dní v týdnu, je snadněji dostupné širší cílové skupině a to je jenom dobře.“

Senior Point se nachází na adrese U Tiskárny 1, poblíž hlavního nádraží v Ostravě. Je situován ve 3. patře s výtahem v těsném sousedství krajské kanceláře Rady seniorů Moravskoslezského kraje. Je v provozu vždy ve čtvrtek od 9.00 do 14.00 a v pátek od 8.00 do 16.00. O provoz se starají dvě vyškolené pracovnice. K dispozici je nejen přístup na internet ale také kompletní nabídka projektu Senior pas – slevové sítě pro seniory.

Aktivita je realizována v rámci projektu Moravskoslezského kraje „Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji”. Projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje.