Provozovatel: SPOLEČNĚ, o.p.s. Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno, tel: +420 543 212 870, email: info@seniorpointy.cz

Rozšíření provozu kontaktního místa Senior Point Frýdek-Místek

By 16th Říjen, 2017 Frýdek-Místek Comments Off

První Senior Point v Moravskoslezském kraji, otevřený v roce 2013, rozšiřuje nabídku služeb. Zájem je zejména o volnočasové aktivity, seniory táhne také možnost vyřídit si slevovou kartu Senior Pas.

Senior Point ve Frýdku-Místku byl historicky prvním kontaktním místem tohoto typu v Moravskoslezském kraji. Navázal tak na úspěšný projekt z Jihomoravského kraje, kde je k dnešnímu dni otevřeno 13 kontaktních míst. Po téměř pěti letech dochází i díky podpoře Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji“ k rozšíření provozu a rozvoji nabízených služeb.

Nově bude provozní doba Senior Pointu ve středu rozšířena od 8.00 do 16.00. Dojde také k rozšíření nabídky aktivit. „Ve spolupráci s Moravskoslezským krajem připravujeme osvětovou kampaň pro seniory v oblasti požární bezpečnosti. Na základě požadavků budeme distribuovat požární hlásiče a informační brožury, které pomohou seniorům předcházet rizikovým situacím“ říká ředitel projektu, Lukáš Vaculík, z obecně prospěšné společnosti Společně, o.p.s. „Tuto aktivitu rozšíříme v příštím roce také do dalších kontaktních míst v rámci Moravskoslezského kraje“, dodává dále Vaculík.

Senior Point se nachází na adrese U Tiskárny 1, poblíž hlavního nádraží v Ostravě. Je situován ve 3. patře s výtahem v těsném sousedství krajské kanceláře Rady seniorů Moravskoslezského kraje. Je v provozu vždy ve čtvrtek od 9.00 do 14.00 a v pátek od 8.00 do 16.00. O provoz se starají dvě vyškolené pracovnice. K dispozici je nejen přístup na internet ale také kompletní nabídka projektu Senior pas – slevové sítě pro seniory.

Aktivita je realizována v rámci projektu Moravskoslezského kraje „Zdravé stárnutí v Moravskoslezském kraji”. Projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje.